Maybelline Vivid Matte Liquid Ruju

img_3176 img_3177

Bugün makyajdan bahsetmek istiyorum biraz. Yeni almış olduğum “Color Sensational Vivid Matte Liquid” rujlardan bahsedeceğim. Bende olanlar 05 ve 50 numarası nude renkler. Birisi pembeye dönük birisi turuncuya dönük diyebilirim.

Mat renkler diyerek almış olduğum bu iki ruj da dudakta çok matlık vermiyor malesef. Ben istediğim şekilde bir matlık elde edemedim. Dudağıma deneyip uzun bir süre kurumasını bekledim ancak tam anlamıyla kurumuyorlar.:( Dudakta likit rujlardakine benzer yapışkanımsı şekilde duruyor. Ancak peçete ile bir kısmını alırsanız o zaman matımsı bir görünüşe sahip oluyorlar.

Sürümleri kolay dudağa rahatlıkla sürebilirsiniz bunda lipstik olmalarının payı büyük. Kıvamlarına gelecek olursak koyuya yakın bir kıvamı var.

Ancak bu rujların sevdiğim özelliği renkleri çok hoş bir kere, turuncumsu olan tam benim istediğim renk. Bir de uzun süre dudakta kalabiliyorlar. 

Özet olarak maybilline’nin bu matte serisini beğendiğimi söyleyemem. İstediğim bir şekilde matlık vermediler. Bence başarısızlar. Pastelin matlığı gibi bir matlık istiyorsanız önermiyorum.

 

Yorumlar