Banyan Restaurant ( Boğaza karşı romantik bir yemek için uygun)

İstanbul’un güzellikleri anlat anlat bitmiyor, her bir köşesi ayrı bir güzel. İstanbul’un en gözde yerleri tabiki boğaz manzarasına sahip olan yerler.

Kim istemez ki şöyle boğaz manzarasına karşı otursun, martıları izlesin, boğazın mavi sularında uzaklara dalıp gitsin, boğaza her baktığında “Çok güzelsin be İstanbul!” desin. Şöyle güzel bir yere gideyim, yemekleri güzel, manzarası güzel, özel bir mekan olsun, romantik bir akşam yemeği olsun, ulaşımı kolay olsun derseniz bu yazım size yönelik.

Banyan Restaurant Ortaköy’de bulunuyor. Beşiktaş’tan otobüslerle veyahut özel aracınız ile ulaşabilirsiniz. Yeri tam olarak Ortaköy’e inen yokuşun sonundaki House Cafe’nin yan tarafı. İki kat çıkıp terasa ulaşıyorsunuz. Terasa çıkınca karşınıza ilk Boğaziçi Köprüsünün ihtişamı ve Ortaköy Camii geliyor. Ben buraya gelene kadar köprüyü hiç bu kadar ihtişamlı görmemiştim.

Restaurant dört yıl üst üste mükemmellik sertifikası almış. Menüsündeki tatlar inanılmaz güzel. Asya mutfağı ağırlıklı olarak, Thai tatlarını tadabilirsiniz. Teras katının sahile bakan kısmında bar bulunuyor. Barın manzarası mükemmel.

Ve terasın her tarafından manzaraya hakimsiniz, bu muhteşem bir duygu. Rezervasyon yaptırırken rica minnet “Güzel manzaralı bir masa istiyoruz lütfen.” demek zorunda kalmıyorsunuz. Rezervasyon yaptırırken telefon ile ya da internet üzerinden (http://banyanrestaurant.com/ rezervasyon yaptırmak için tıklayabilirsiniz) kendi sitesinden yaptırabilirsiniz.

Çalışanlar çok ilgili. Menüde çorbalar, salatalar,  başlangıçlar, envai çeşit sushiler Thai usulü et yemekleri, çeşitli balık yemekleri, içkiler mevcut. Farklı tatlar ile tanışmayı sevenler için et yemekleri çok ilgi çekici olabilir. Sushi’si ise benim bugüne kadar yediğim (yurt içi, yurt dışında yediğim) en güzel sushiydi. Kesinlikle gitmişken tadın.

Akşam yemeği için tercih edilebilecek huzurlu, romantik mekanlardan birisi. Güneşin batarken ki etkisi ile boğazın farklı hallerini izlemeniz ve fotoğraflamanız mümkün.

Yorumlar