Bekarlığa Veda Partisi

 

İsteme, söz, nişandan sonra sıra geldi kına gecesine. Ancak kız kıza şöyle bir eğlence fena mı olur, düşüncesiyle bekarlığa veda partisi düzenlemek istedim ben. Bizim kına gecelerimizde erkekler de oluyor, genelde düğün başka bir şehirde olacaksa kına gecesi de kız tarafında düğün gibi yapılıyor ve gelin gelinliği ile çıkıyor salona girerken. Daha sonrasında gelinliği çıkarıp bindallısını giyiyor. Çünkü düğün farklı şehirlerde olunca davetlilerin çoğu gelinlik ile göremiyor.

Öncelikle bir yer ayarlayarak başlıyoruz. Güzel eğlenceli, oynama yeri büyük bir mekan olursa tadından yenmez. Mekanı süslemekte tabiki önemli isterseniz Eminönünden parti malzemeleri alıp bir konsept belirleyip ona göre partinizi yapabilirsiniz. Mesela belirli bir renkte yoğunlaşabilir veya cadılar bayramı havasında bir konsept belirleyip kostümlü bir parti olabilir veya maskeli parti yapabilirsiniz. Bu sizin tercih ve beğeninize kalmış. 

Mekan olarak bir kareoke mekanı da seçebilirsiniz, Bazı yerlerde kınalar ve partiler için ayrılmış kareokeler bulunmakta. Bu mekanlarda eğlence için her şey düşünülmüş. Mesela boynumuza saracağımız kokoş atkılardan, shakira kemerlerinden tutun, ziller, kaşıklar, defler, kına malzemeleri, gelin örtüsü hepsi var. İsterseniz mekanı tutup bunları siz de temin edebilirisiniz. İstanbulda oturanlar için kadınların işletmesini yaptığı Ümraniye’de bir kareoke cafe bulunmakta tercih edebilirsiniz. 

Atıştırmalık masası yapıp, burada yaşpastanız, cipsler, tatlı tuzlu kurabiyeler, bisküviler, ekler, kanepeler…. vs daha ne isterseniz atıştırmalık tabakları yapabilirsiniz.

bekarliga-veda-5

Bekarlığa veda partimde öncelikle kızları davet ettim. Davet ederken minnoş süslü kartlar kullandım. Bir salon ayarladı, yer önemli tabiki. Kurtlarımızı dökmek ve deli gibi oynamak için yer çok çok önemli. 😀 Atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz mesela bir yaş pasta alıp üzerine Bekarlığa Veda temalı yazılar yazdırabilirsiniz. Partinin ortasında bir coşku ile pastayı kesip kahkahalarla pasta yediğimiz hala aklımda. Kuru pasta, cips, tatlı tuzlu atıştırmalıklar, çerez, içecekler… vs diğer atıştırmalık masanızda kullanacabileceğiniz tercihler.

img_1290          hintkinasi13 hint-kinasi-desenleri-34 

Kına şarkı listesi oluşturup, gece boyunca hangi şarkılarda eğlenmek istediğinizin seçimlerini yapabilirsiniz. Muhtemelen veda partinizde gelenler sizin yaşınıza yakın tanıdıklarınız ve arkadaşlarınızdan oluşacağı için yabancıdan tutun, istediğiniz tarzda bir şeye dikkat etmeden deliler gibi eğleneceğiniz şarkılar seçebilirsiniz. 

Bir ses sistemi bulup laptop ile kına gecesi şarkı listemi burada da kullanabilirsiniz. Parti başlayana kadar bir şarkı listesi yapıp kızlar gelene kadar o çalacak. Sonra oyun havaları, halaylar, pop, hareketli şarkılar, çiftetelliler, yabancı poplar havada uçuşacak. 😀 Emin olun kendi düğününüzden öncesinde hiç beğenmediğiniz tarzdaki şarkılar kına gecenizde, bekarlığa veda partisinde o kadar anlam kazanıyor ki ne çaldığına takılmadan deli gibi oynuyorsunuz. Birde arkadaşlarınız olunca tadından yenmiyor. 🙂 Eğlencenin tavan yaptığı yeterince halay çekip, oynadıktan sonra bir coşku ile atıştırmalık masasında pastanızı kesebilirsiniz.

ele-yapilan-hint-kinasi-modeli

Ben bekarlığa veda partimde hint kınası almıştım. Yaklaşık 20 kişiye yetecek şekilde. Sticker gibi yapışkanlı desenler bulunuyor bunların A4 boyutunda olanlarda var, küçük daha kaliteli olanlarda var. Yapması da duruşu kadar eğlenceli. Bu konuda yetenekli bir arkadaşını varsa zaten kınanın ucu kalem şeklinde uzuyor o şekilde de desen olmadan bir örnek kınaya bakarak da çizebilir.

img_1060

Ben elimin üstüne değilde bileğimin alt kısmına ve ayağımın üzerine olsun istedim. Ayağımın üzerindeki çok hoş oldu kına yakılırken ince bantlı bordo bir ayakkabı giymiştim kına gecemde ayakkabının bandından çok tatliş görünüyordu.

img_1287

Bileğimdeki de fotoğraf çekiminde çok hoş durmuş aklınızda bulunsun. Bu kınayı yaptıktan sonra çok fazla elinizi yıkarsanız hemen çıkıyor ve ertesi gün için tekrar çizilmiş hatların üzerinden giderek sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

img_1061   hint-kinasi-kajal-siyah-koni-500x500

 

Yorumlar