Cadıköy Cafe (Kadıköy)

Kadıköy güzel Kadıköy.. Kadıköy için bir renk seçecek olsam kırmızıyı seçerdim. O hareketlilik, enerjikliği sebebiyle. Gençlerin uğrak noktası. Arkadaş arasında “nereye gidelim?” Sorusuna ilk akla gelen cevaptır.

Kadıköy’ün ara sokakları da çok ünlüdür ki içinde kaybolmak istersiniz. Yürüyebildiğiniz kadar yürüyüp denize çıkabilirsiniz. En güzeli de modaya doğru yürünen yoldur. Tadına doyum olmaz. Sokak aralarındaki sokak sanatçılarının yapmış olduğu resimler sizi alır uzak diyarlara götürür. Kafanızda milyon düşünce ile modanın ara sokaklarından denize doğru uzanan yokuşların başında kendinizi bulursunuz. Bir de gün batımına denk gelmişseniz şanslısınız. Modada güneşin batışını izlemekte ayrı bir keyiftir. Kayalıkların üzerinde oturup denizin mis kokusunu içine çekip güneşin ışıltılarını denizin üzerinde dans edişini görmek anlatılmaz yaşanır duygular içerisindedir..

IMG_8205

Kadıköy’e geldik gezdik eğlendik artık güzel, minnak bir şeyler içip tatlı yemek için mekan arıyorsanız işte size Cadıköy. Şu anda bildiğim kadarıyla ikinci şubesini de açmış. Biri kahvecilerin migrosun olduğu sokakta. Diğeri (eski olanı ise) biraz daha üst kısımlara doğru. Yerini foursquare yardımı ile tam olarak belirleyebilirsiniz.

IMG_8206

Kafeye girişte sizi cadılar karşılıyor.

IMG_8207

İlginç olmasının yanında bir o kadar da eğlenceli bir yer. Masaların üzerinde sizin de kullanabileceğiniz cadı şapkaları var. Her gelen kesinlikle takar bir fotoğraf çektirir. Çektirmeyeni dövüyorlarmış :p 😀 Şapkaların yanında bir de masalarının bazılarında küreler mevcut. Koltuklar birer tatlişlik abidesi.

 

IMG_5218

IMG_4027

Duvarları ilginç döşenmiş hele bir köşesi var ki kitap saylarına Charlie Chaplin siması) çizilmiş zekice! Bravo vallahi düşünen ve yapanın ellerine sağlık. Alt katı da mevcut burada bildiğim kadarıyla kareoke de yapılabiliyor. Ve doğumgünü organizasyonunu alt kata alıyorlar.

IMG_5231

IMG_8208

Bir de kedileri ünlü ki mekanın siz otururken en yumuşak yeri seçip orada uyumaya başlıyorlar. 😀 Çok şapşikler.

IMG_5223

Menüsünde tatlılar, atıştırmalıklar ve içecekler mevcut. Tatlı olarak size önerim kesinlikle supanglesini denemelisiniz. Cam kavanozda sunum yapıyorlar. Siz de benim gibi sütlü tatlıları seviyorsanız, tatlınızda akışkan bir çikolata sosu olması sizin de ilginizi çekiyorsa kesinlikle tadın. 😉 Bunun yanında tatlı olarak tiramisu, ev yapımı elmalı tart, havuçlu cevili kek, mozaik pasta, cheesecake bulunmakta. Menüde kahvaltı, kızatmalar, tostlar, sıcak ve soğuk içecekler de mevcut ve fiyatlar makul.

 

Kadıköy’de değişik, ilgi çekici, eğlenceli bir mekan arıyorsanız bir uğrayın derim. 😉

 

 

Yorumlar