Çizgili Bisküvili Zebra Pasta

Bu pastanın yapımı çok kolay. Ayrıca lezzetli ve bisküvili pastaları en favori seçenlerdenseniz bu tada bayılacaksınız. Görüntüsü de pastayı görenler için çok cezbedici. Pastanın yapımında çok zorlanmayacaksınız, hiç pasta yapmayanlar bile kolaylıkla bu pastayı yapabilir. Zaten malzemelerin hepsi hazır, sizin becerinizi, el lezzetinizi ortaya çıkaracak, zorlayacak bir pasta değil. Görüntüsü asla ve asla sizi korkutmasın çok basit ve çevrenizde: “Ben yaptım bu pastayı, benim şaheserim.” edalarıyla havalı havalı gezebilececeğiniz bir tad. 🙂 Gelelim malzemeler ve yapılışına.

hqdefault

Gerekli Malzemeler;

  • Kakaolu bisküvi
  • petibör bisküvi
  • kakaolu pudink
  • üzerini süslemek için hindistan cevizi, fındık, ceviz veya antep fıstığı. 

1439540801425

Yapılışı;

Yapılışına gelirsek; ince, uzun ve derin  bir kek kalıbınızın olması size kolaylık sağlayacaktır. Böyle bir kalıbınız yoksa bile dikdörtgen bir kalıp işinizi görür. Kakaolu pudingi bir tencerede yapıyoruz daha sonra bisküvilerden herhangi birisinden bir tane alıp pudinge batırıyoruz her yanını ve dik bir şekilde kalıba diziyoruz. Bisküvileri dizerken bir sadesinden bir kakaolu olanından koymanız lazım ki fotoğraftaki şekli verebilelim. 🙂 bir sade bisküvi bir kakaolu bisküviyi alıp pudinge batırıp diziyoruz kalıbınız el verdiği sürece bu işlemi tekrar ettiriyoruz. en sonunda tencerenin dibinde kalan pudingi dizdiğimiz bisküvilerin üzerine döküyoruz. Üzerine fındık, hindistan cevizi, ceviz veya fıstıkla süsleyebilirsiniz.

download-2

Şimdi pastamızı yaptık, süsledik o şekli nasıl vereceğiz işte burası dananın kuyruğunun koptuğu yer; pastayı öncelikle kesinlikle 2-3 saat (en azından) buzdolabında bekletmek lazım. Birgün bekletirseniz tabiki daha kolay şekil vereceksiniz keserken aklınızda bulunsun 😉 Pastayı buzdolabından çıkardıktan sonra başını üçgen kesiyorsunuz ki bi kakaolu bir beyaz çizgili zebra şekli olsun. Bundan sonra hep yan yan kesmeye devam ediyorsunuz. Şekil böylece devam ediyor. Şunu unutmayın ayrıca pastanızda ne kadar pudink kullanırsanız o kadar lezzetli ve akışkan bir kremalı olur. Bir paket pudink yerine iki paket pudinkte kullanabilirsiniz. 

 

Yorumlar