Damat Bohçası Yapıyoruz

Sıra geldi damat bohçasına. Sevdiceğinize kendi ellerinizle tatliş mi tatliş bir bohça yapabilirsiniz. Gördüğünüz bohçayı ben yaptım. Nasıl yaptım anlatayım;,

14375148_1452576978092328_1112624378_o

  • Öncelikle bizim için gerekli malzemeleri anlatayım;
  • Hangi renkte tülden bohça yapmak istiyorsanız o renk tül ( eminönünde renk renk seçebilirsiniz, ben beyaz seçtim gayet hoş durdu.)
  • Aldığınız eşyaları koyacağınız saten bohçalar, ben bir beyaz bir pembe aldım,
  • siyah keçe bunu bıyık ve smokin çizmek için kullanacağız
  • silikon tabancası, (küçük silikon tabancası işinizi görür, kullanımı daha kolay), silikon.

 

Nasıl yapacağımıza gelirsek; bohçanın içerisine aldığınız eşyaları kategorileyerek yerleştirin bohçaları iğne yardımıyla kapatın, üzerine tül geçirip bağlayın, uçları açıkta kalsın hoş duruyor. Aldığımız siyah keçeden öncelikle bıyık ve  papyon çizip kesin. Yine siyah keçeden küçük yuvarlaklar kesin (gömlek düğmesi gibi durması açısından). Keçeden son keseceğiniz şey kalın bir V harfi kesmek bu da ceket görüntüsü verecek. Daha sonra görseldeki gibi silikon tabancası yardımıyla keçelerimizi tüle tutturuyoruz. Artık çok tatliş bir bohçanız var. ÇOK TA İYİ ÇOK TA GÜZEL OLDU.

Peki damat bohçasına ne koyacaksınız?

deodorant, tıraş makinesi, traş jeli ya da köpüğü, traş kolonyası, parfüm, roll-on, deodorant, duş jeli, diş macunu, diş fırçası pijama, smokin, kemer, ayakkabı, gömlek, çorap, boxer, atlet, terlik, lif, bornoz takımı, seccade, tesbih.. vs artırabilirsiniz size kalmış.

 

 

Yorumlar