Fotoğraf Çekiminde Kullanabileceğimiz Aksesuarlar

Düğünlerin vazgeçilmezi tabiki, fotoğraf çekimleri. Düğün sonrasında elimizde onlar kalıyor, bakıp bakıp o heyecanlı güzel telaşlarımızı hatırlıyoruz.

Drone’lar bu ara çok meşhur, gelin ve damat plajda koşarken dronun onları tam üstlerinden takip etmesi ve gelin damadın romantik bir dansı çok hoş pozlar ortaya çıkarıyor.

Tülden yelpaze kullanabilirsiniz. Düğün, nişan hazırlığı için gerekli eşyaları satan yerlerden, takıcılardan bulabilirsiniz.

Tülden kalemler yine çok hoş ve modern bir görüntü vermenize katkı sağlıyor. Uzun tüyden kalem ile ayakkabınızın altına arkadaşlarınızın isimlerini eklerden vereceğiniz pozda kullanabilirsiniz.

Damadın kol düğmesi isminin ve soy isminin yazdığı iğneler kullanılabilir. Yakın çekimde damadın sadece omuzları, kolu ve kol düğmesinin göründüğü pozda çok hoş ve asil duruyor.

Plaj çekiminde yere bir örtü serip bir sofradaymış gibi pozlar verilebilir. Bir tarafta vazoda sarı büyük papatya şeklinde çiçekler pozun ambiyansını değiştiriyor.

Plajda tüllerden kapı yapanlar var gelin ve damat o kapının önünde pozlar veriyorlar tercih edilebilir.

Çiçeklerden süslenmiş bir salıncak farklı bir poz vermenizi sağlayacaktır.

Plajda yerde mumlar ve fenerler gün batımında kullanılabilir.

Yeşilliklerle bezenmiş bir yol, veya çiçeklerden yapılmış gelin ve damadın yürüyeceği bir yol kullanılabilir.

Renkli şemsiyeler kullanılabilir gökkuşağı renklerini barındıran şemsiyeler çok revaçta. Bunun dışında beyaz dantel şemsiyeler de çok kullanılıyor.

Balonlar kullanılabilir, renkli renkli veya beyaz balonlar çekmeyi bilenler için muhteşem kareler elde etmenizi sağlayabilir.

Büyük boy gelin ve damadın baş harfleri şeklinde balonlarda bu aralar çok kullanılıyor çok hoş görüntüler veriyor. Dediğim gibi bunları her yerde görebilirsiniz ancak çekmeyi bilen, pozları yakalayabilecek bir kişinin elinzde bir şahesere dönüşebilir.

Bisiklet çok kullanılanlar arasında. Buz mavisi veya pembe bisikletler şeker mi şeker duruyor.

Gelin çiçeği olmazsa olmaz aksesuar.

Gelin tacına gelirsek değişik değişik taçlar her fotoğrafta farklı pozlarda çok hoş duruyor. O yüzden kolay takılıp çıkarılabilen taçlar seçmekte fayda var.

Gelin ve damat şapka kullanabilir. Çok şeker duruyorlar gerçekten.

 

 

Yorumlar