Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır?

Merhabalar kızlar, yine bir gelin çiçeği yapacağız birlikte. Diğer paylaştığım çiçeğimi de kendim yapmıştım o nişan çiçeğimdi, şimdi düğün çiçeğimi nasıl yaptım onu anlatacağım. Yaptığım düğün çiçeğine hayran oldum sonrasında. Hatta o kadar sevdim ki düğün sonunda düğün için yaptığım çiçeği atmaya kıyamadım. Nişanda yaptığım çiçeği yaptım. Öncelikle renk tercihimizi seçiyoruz. Benim kafamda iki renk vardı birisi mor birisi mavi. Mordan yana tercihimi kullandım. Çiçeği yaparken veya yaptırırken öyle çok çok abartı fiyatlara gerek olmuyor. Yapımı çok ama çok basit. Ticaretini yapanların açıkçası çok abarttıklarını düşünüyorum fiyat konusunda. 😉

image

Gerekli Malzemelere gelirsek;

  • 4-5 adet istediğimiz renk ve boyutta çiçek demeti,
  • hasır ip,
  • kurdela
  • ince hasır,
  • silikon tabancası ve silikon. ( küçük silikon tabancası işinizi görüyor, büyüğe gerek yok.)
  • Eminönüne gittim. Ve küçük tomurcukları olan hafif simli mor ağırlıklı buketler aldım. Bu seferki diğerlerinden farklı olsun istiyordum. Yaklaşık 4 – 5 buket çiçek yeterli oluyor. 

image

Çiçekleri yan yana getirip birbiri arasından geçiriyoruz, çok hareket edeceği için bozulması kolay olmasın. Saplarından başlayarak hasır ip ile sımsıkı sarmanız gerekiyor. Silikon tabancası ile yapıştırıyoruz ipin uçlarını. Daha sonra çiçeğin yanlarından sarkacak olan hasırları ayarlıyoruz. Hasırlar uzun oluyor Eminönün’den her köşede bulabilirsiniz. Bu hasırlar çiçeğin havasını o kadar değiştiriyor ki. Çekimden sonra fotoğraflarınıza bakarken ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlıyorsunuz. Hasırların ucunu biraz katlayıp çiçeğin etrafına yerleştirip çiçeğin saplarından kurdela ile sımsıkı sarıp silikon tabancası yardımıyla yapıştırıyoruz. Hasırların boyunu istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz. Ve çiçeğimiz hazır. İşte bu kadar kolay ve bir o kadar da eğlenceli. Aklımda iki renk vardı birisi mavi birisi mor. Moru tercih ettim ve mor ağırlıklı bir çiçek yaptım daha sonra kalın topuklu mor bir ayakkabı aldım. Artık beyaz ayakkabının modasının geçtiğini düşünüyorum açıkçası. Renkli ayakkabılar revaçta ayrıca çekimlerde ve gelin ayakkabınızın altına isimler yazarken bile o kadar hoş duruyor ki renkli olması. Tabiki seçim sizin siz nasıl istiyorsanız ona ağırlık verin. 

image

Artık düğün eksiklerinizden birisi daha tamamlandı. Şimdi ışık hızıyla düğün listesinden bir eksik daha gidermeye. 🙂 Hepinize şimdiden mutluluklar. 

 

Yorumlar