İncekum Macerapark (İstanbul’da Survivor) :)

Bu hafta sonu şu survivor yarışmalarından bulsak da çılgınlar gibi eğlensek diyorsanız bu yazım tam size göre. Çığlık atacağınız, kahkahalara boğulacağınız tabiri caizse oradan oraya atlayacağınız bir yer burası. Macera dolu dengeli bir şekilde aşamalardan geçiyorsunuz. İki ağaç arasında değişik aktivitelerin monte edildiği ve dengeli bir şekilde çeşitli engelleri aşarak karşıdaki ağaca gitmeniz amaçlanan bir macera adası burası. 7’den 70’ e herkesin ilgisini çekebileceği aktiviteler bulunmakta.

148571945_h0VesgoUPBRJKPBBATjWqyYnDQHj6MXVpWZxeOS6dFU      45536220_u8ZfTthtu1x7jZsKdBmHgDFIiCt8hQbydrJppVimrfM

Rotamız İncekum Macerapark. Biz buraya çok tesadüfi geldik. Şile yolu üzerinde yandex veya google maps aracılığı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzak, denizi görebileceğiniz, sahilin biraz üst kısmında kalıyor. Burada vakit geçirdikten sonra biraz daha alt kısımlara inip denize girebilir, güneşlenebilirsiniz.

140198724_2CIjafKPutsVl0_EFHw6PdRXRtEd7otw86nMblh7PuU

Macerapark’ta dört adet parkur bulunuyor. Bu parkurlar zorluk derecesine göre sıralandırılmış. En kolay birinci parkur, en zor dördüncü parkur olmak üzere. Ormanlık bir alanda kurulu olduğu için çok uzun ağaçların orta noktalarından bir kademeden diğerine geçişler bulunmakta. Öncelikle kaç parkur alacaksanız bunun ücretini ödeyip fişini alıyorsunuz. Sonra bu fişi görevlilere gösterdiğinizde sizin ekipmanlarınızı veriyor. Ekipmanlar kask, kadınlar için saçlarınızı koruyucu bone ve dengenizi kaybederseniz düşmemeniz için güvenliğinizi sağlayacak, sizinle birlikte hakeret edecek güvenlik halatı.

IMG_8180

Bir görevli eşliğinde kaçıncı aşamadan başlıyorsanız oraya gidiyorsunuz. 3-5 dakikalık bir eğitim ile görevli size neler yapcağınızı nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatıyor. Ve bu görevli seansınız bitene kadar size eşlik ediyor.

IMG_8181

Aşamalarda tek ip üzerinde denge kurarak geçmek, ipte sallanarak zipline yapmak, ipte asılı lastikler üzerinde dengeli geçmek, dağ tırmanış noktasından dengeli bir şekilde geçmek, fileler üzerinden dengeli bir şekilde geçmek… vs maceralı geçişler mevcut. Bir adet parkur fiyatı 15 tl.

IMG_8183

Biz 3. ve 4. Aşamaları aldık. Birinci ve ikinci aşamaların çocuklar tarafından kolayca geçilir olduğunu gördükten sonra çok zor olmamakla birlikte bu iki aşamayı almaya karar verdik. Zaman zaman zorlandığımız oldu tabiî ki. 5. Aşamayı almaya cesaret edemedik inşallah bir dahakine diyoruz..

IMG_8185

Maceraparka gruplar halinde gelenler de çok fazla var. Grupla gelince daha eğlenceli olacağı kesin hatta. Çeşitli öğrenci gruplarının ayrıca çok eğlendiğine şahit olduk. Üniversiteden arkadaşlarınız ile veya çalışma arkadaşlarınız ile gelebilirsiniz.

IMG_8186

Burada ayrıca orman içerisinde konaklayabileceğiniz, bir anlamda kamp yapacağınız ahşap odalar yapmışlar. Bir hafta sonu ailecek gelip birinci gün maceraparkta eğlenip ikinci gün denize girebilirsiniz.

IMG_8187

Bu kadar maceranın yanında bir de küçük bir hayvanat bahçesi var. Kümeslerde tavus kuşu, tavuklar, kuzular, tavşanlar, ördekler, vs mevcut. Ayrıca at binmek isterseniz öyle bir seçeneğiniz de var.

IMG_8177        IMG_8176

Yorumlar