İsteme Çikolata ve Çiçeğini Kendin Yap

O heyecanlı gün geldi çattı. İstemeye çok az bir zaman kaldı. Peki şimdi ne yapmak lazım? Nerden başlamalı? Tabiki ilk iş bir çikolata ve çiçek merasiminin olması lazım. İlla çok şatafatlı, liralar bayılacağın bir çiçek çikolata olmasına gerek yok diyorsan herşey benim istediğim gibi olsun, dışarıda “hayaller, hayatlar” gibi bir tabloyla karşılaşıp hayal kırıklığına uğramayım diyorsan kendi çikolatan ve çiçeğini kendin yapabilirsin. Nasıl mı çok kolay! Öncelikle etraftaki çikolatacıların bir listesini çıkararak işe başlıyorsun. Hangi çikolata en lezzetli, istediğine daha uygun listeyi oluşturuyorsun. Ben çikolatalarımı Beşiktaş’taki valonia’dan aldım, siz istediğiniz bir yerden seçebilirsiniz. Çikoltanızı seçebileceğiniz birkaç güzel adres: Pelit, Mado, Pileki, Bağ pastaneleri, Kadıköy Baylan, Rumeli çikolatacısı, Beyoğlu çikolatacısı, Çengelköy çikolata kahve, ya da sizin beğendiğiniz bir pastane.

İsteme çikolata gondolu
Çikolata Gondol

Şimdi neye mi ihtiyacın var? Tabiki çikolataları yerleştireceğin bir tepsi veya gondol veya iki katlı üç katlı tepsiler. Dediğim gibi bu senin yaratıcılığına ve zevkine kalmış. Çevrede küçük çaplı bir araştırma yap en yakın avm, pastaneler hatta kenarda köşede kalmış porselen ev eşyası olan dükkanlar bile işini görebilir. Nerede bulabilirim diyorsan Mado, Paşabahçe, Mudo, eminönü vb yerlerdeki hediyelik eşya dükkanları vs.

Gondolunuzu beğendiniz, sıra geldi çikolataları dizmeye. Zevkinize geri seçtiğiniz çikolataları yine sizin istediğiniz gibi tepsinin üzerine dizin. Örnek bir diziliş şöyle olabilir: küçük paket çikolataları sıra sıra diz, araya da küçük renkli drajeler serpiştir. Benim isteme çikolatamda alt sırada açık bademli, fındıklı vs çeşitli şekillerde çikolatalar, üst sırada görünen kısımda da paketli rengarenk çikolataları gök kuşağı şeklinde dizmiştim.

İsteme Çikolatası

 

Şimdi geldik süsleme kısmına. Yine yaratıcılığına kalmış, ister çeşit çeşit tüllerden birini seç ve tepsini bununla kapla, istersen tüle bir çiçek ve kurdele yerleştirip konseptini böyle oluşturabilirsin. Bunun için ihtiyacın olan şeyler: bir silikon tabancası, tül ve kurdele. Küçük bir not en küçük silikon tabancası bütün işlerini görecektir.

Sıra geldi çiçeğimizi yapmaya. Öncelikle hangi çiçeği seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Orkide ya da beyaz-kırmızı gül seçebilirsiniz, bunlar dışında da pek görmedim ama zevkinize göre olabilir tabi 🙂

Orkide için yapacak fazla birşey yok, etrafına tül ve kurdele sarıp dallarına birkaç uğur böceği ve nazar boncuğu kondurabilirsin. Gülle yapayım diyorsan 20-30 arası tek sayıda gül al, tek renk olması daha hoş olur, ama isterseniz kırmızıların ortasına bir beyaz ya da tersi de olabilir. Sonrasında gülleri bir tülle ve kurdele ile sarıp üstüne parlaması için sprey sıkabilirsiniz.

İsteme Çiçeği İsteme çiçeği orkide

Yorumlar