Lacivert Restaurant (Romantik ve Muhteşem Manzaralı Bir Akşam Yemeği İçin)

Merhaba, bu yazımda İstanbul’da olup sevgilisinin doğum gününü kutlamak için mekan arayanlar, evlilik yıldönümü için eşini mutlu etmek için bir jest yapmak isteyenler veya özel bir günde güzel bir yemek yemek isteyen çiftlerimiz için yer önerisi yazacağım.

 

IMG_8051

Erkekler, kadınları mutlu etmek çok basit aslında mesela bir şey yapsam acaba ne yapsam? gibi düşünceleriniz varsa onu Lacivert Restaurant’a boğaz manzarası eşliğinde güzel bir yemeğe davet edebilirsiniz.

IMG_8053

Restauranta girdiğiniz anda direk değişen o ambiyans, denizin muhteşem görünüşü ile köprünün ihtişamına kendinizi kaptırıp uzun uzun bakmalara doyamıyorsunuz. Bence Anadolu Yakası’nın incisi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden 15 Temmuz Şehitler köprüsüne dek uzanan görsel şölen ile dalgalar eşliğinde leziz lezzetler..

45529810_pLDniCtChnlfH-yQVev4qw53-a4_xWyYI6hbwdC2Wls

Gelelim restaurantın yerine; bu muhteşem romantik yerimiz tam olarak Fatih Sultan Mehmet köprüsü altında yer alıyor. Yandex veya Google Maps eşliğinde de mekana gidebilirsiniz. Konum olarak Fatih Sultan Mehmet köprüsünün tam altında bulunduğu için muhteşem bir manzara eşliğinde romantik bir akşam yemeği tercihiniz olabilir. Restaurantın girişinde valeler yardımı ile park sıkıntısı çekmiyorsunuz.IMG_4129

 

Önceden randevu yaptırırsanız işiniz çok kolaylaşacaktır. Ayrıca randevu yaptırırken özel bir yemek olduğunu ve özel birşeyler istediğinizi belirtmekte fayda var, masanızı güllerle donatıyorlar. 🙂 Mekanın teras kısmı da mevcut ancak yaz aylarında açıyorlar.

Girişte tam köprünün altında olduğunuz güzel anlar yakalayabilirsiniz. 😉 Merdivenlerden inerek restauranta giriyorsunuz.

45529810_pLDniCtChnlfH-yQVev4qw53-a4_xWyYI6hbwdC2Wls

Restaurantın menüsünden bilgi isterseniz, genellikle deniz ürünleri ağırlıklı bir mekan olmakla birlikte leziz balıklarının yanında ördek etinden tutun, tavuk ve normal et yemeklerini de bulabilirsiniz. Deniz levreği çok başarılı.İçecek olarak alkollü ve alkolsüz içecekleri mevcut.

Ayrıca sadece akşam yemeği için değil kahvaltı içinde tercih edebileceğiniz bir mekan. Pazar günleri brunch için tercih edilebilir.

IMG_8055

Demem o ki İstanbuldaysanız görmeniz gereken yerlerden biri olarak listenize şimdiden girmeyi çoktan hak etti.

 

Yorumlar