Londra Manzarasını 35. Kattan Ücretsiz Nasıl İzleyebilirsiniz?

Londra’ya geldiniz ve Londra manzarasını da izlemeden gitmeyelim diyorsanız Londra manzarasını izleyebileceğiniz birçok çok katlı yapı var. Shard, Sky Garden.. vs bunlardan bazıları. Ancak Shard’a çıkmak için ayrı bir giriş ücreti ve yukarıda bulunan cafelere çıkıyorsanız da bir şeyler yeyip içmeniz gerekiyor bu da ekonomik olarak artı bir gider oluyor sizler için.

Sky Garden ise ücretsiz olarak 35. kata çıkabileceğiniz ve Londra manzarasını izleyebileceğiniz bir yer. Öncelikle internet sitesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ancak sitedeki rezervasyonlar çok erkenden bitiyor, gitmeyi düşündüğünüz günden en az iki hafta öncesinde rezervasyon yaptırmanız lazım.

Sky Garden’a girmek için elinizde biletiniz ile gitmeniz gerekiyor aşağıda güvenlikten geçtikten sonra scan ettirmeniz gerekiyor. Onun haricinde sadece gezmek için kesinlikle izin verilmiyor. Ancak şöyle bir durum var Sky Garden’ın en üst katında Fenchurch Restaurant bulunuyor. Sevgiliniz veya eşinize sürpriz yapmak isterseniz, British mutfağına ait leziz yemekleri Londra manzarasında yiyebiliyorsunuz. Lezzetli diyorum çünkü en azından benim için lezzetli yemeklerini bulmak zor oluyor. Eğer önceden restaurant için rezervasyon yaptırırsanız aşağıdaki sırada beklemeniz ve önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmiyor.

Sky Garden’ın üç katı bulunuyor. Fenchurch Restaurant, cafesi ve en al katta barı bulunuyor. Barın olduğu alanın ilerisinde büyükçe bir teras bulunuyor buradan havanın açık olduğu zamanlarda Tower Bridge, nehir, Westminister’a kadar görebiliyorsunuz.

Bina içerisinde 360 derece gezebiliyorsunuz. Bir bahçe gibi düşünülerek yapılmış içerisinde çeşitli bitkiler bulunuyor. Ön tarafta bir teras, arka tarafta cam kenarına oturabileceğiniz ahşap uzun bir yer var.

Sky Garden’da zaman zaman eventlar olmakta. Gün doğumunda yoga etkinliği, gün batımı eventları… vs. Eventların hepsine kendi internet sitesinden takibini yapabilirsiniz.

Yorumlar