NEDİME BİLEKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Sıra geldi nedime bilekliklerimize. Ben hem nişanım hem de düğünümde nedime bilekliklerimi kendim yaptım. Nişandaki nedime bilekliklerimi hasır iple, düğündeki nedime bilekliklerimi kurdelayla yaptım.

 

image

Eminönünde almış olduğum tepsi için beyaz küçük çiçeklerim artmıştı nasıl yapsam nasıl yapsam bunları kullansam diye düşünürken, nedime bileklikleri yapmaya karar verdim. Artık herşeyde çok fazla detaylı şeyler yaptığım için nedime bilekliklerimi olabildiğinde kolay yapmaya karar verdim. Benim el becerim yok, hiç beceremem bu tür işleri diyeni bile çok kolaylıkla yapacaktır. 🙂

 

 

image

Nişandaki nedime bilekliklerimin önce boylarını ortalama olarak hesapladım hasır iplerden 3 adet aynı boyda kesip balık sırtı(belik) farklı farklı kullanımları var ben balık sırtını kullanıyorum ) balık sırtı ördüm. Ördüğüm ipin en orta noktasına 5 veya 6 beyaz çiçek yerleştirip saplarıyla hasır ipi tamamen sardım. böyle bırakırsam çok hoş olmayan bir görüntü çıkıyordu onu da magnetleri süslemek için kullandığım pembe dantelle bağladım sonra bağladığım dantelin iki ucunu olabildiğince açtım. Bazılarını hiç örmedim direk bağladım. Bazılarına kurdela yapıp kırık inci ile yapıştırdım. Farklı farklı çeşitlerde yaptım. Böylece silikon tabancası ile yapıştırmak zorunda kalmadım. Nişanda kimlere dağıtılacağını söyleyip bir arkadaşımı ayarladım. Arkadaşlarımın bileklerinde oynarken nedime bileklikleri çok hoş görünüyordu. Sonrasında video ile izlediğimde iyi ki de yapmışım dedim.

 

image

Düğünde yaptığım nedime bilekliği yine nişandakine benzer ancak bu sefer hasır ip yerine kalın kurdelalar kullandım. Bu nedime bilekliklerini de kına paketleri yaparak onların içerisine yerleştirdim. Fotoğraflardan da kolaylıkla anlayacağınız üzere bileklikler. Hepinize şimdiden kolay gelsin. :))

Yorumlar