Nikahta İmza Atmak için Tüylü Kalem Yaptık

Nikahımız olacak ve değişik şeyler yapayım diyorsan benim gibi ben araştırdım buldum, bakmadığım hesap kalmadı neredeyse. Nikahta o kalemle imza attık sonra fotoğraf ve videoları izlediğimde bir kez daha hayran kaldım. Gerçekten ambiyansı tamamen değiştiriyor. Apayrı bir hava katıyor.

image

Yine yeniden Eminönüne gidiyoruz, hep diyorum Eminönü iyi ki var. İstanbuldaysanız çok şanslısınız ancak İstanbulda değilseniz bile bir günlük alışveriş için gelseniz o kadar mutlu ayrılacağınız bir yer. Değer yani bir günlük Eminönü alışverişi için. Yukarıda gördüğünüz pembe tüy kalem oluyor hepsini alamamışım ancak büyük fotoğrafta daha detayı görebilirsiniz.

Ben öncelikle tüylü kalemin kendisini aramaya çıktım Eminönünde. Hazır bir şekilde alacaktım. Sonra yolda ilerlerken bir dükkanda tüyün kendisinin satıldığını gördüm. Ve düşünceler düşünceler ondan sonrası tabiki. Neden ben yapmayayıma döndü. 😀 Ben olabildiğince uzun bir tüye sahip kalem istiyordum ancak baktığım her yerde kısa tüylü kalemler vardı. Bu tüy istediğime en yakın olandı. Kaçırır mıyım? hemen aldım. Yerini de söyliyeyim, Mısırcılar çarşısından dümdüz yukarı doğru ilerliyorsunuz Msıırcılar çarşısından çıktıktan sonra ilerleyince sağda küçük bir dükkan var ismini hatırlamıyorum. Ancak dışarıda bir vazoda kocaman tüyler var kapının önünde görebilirsiniz. Aynı dükkandan birde tüyden yelpaze aldım. Muhteşem tatlı bir şey. Hem çekimlerde hemde salonda yelpazeyi kullandım. Çok hoş olmuş demeden geçemeyeceğim.

Tüyü alıyoruz, tüyün en alt kısmı zaten kalem gelecek şekilde açık. Ortası boş gibi düşünün. Kalemin sonunu o yere yerleştiriyoruz benim tüyüm pembe olduğu için pembe kurdela ile kalemin diğer alt tarafta kalan görünen yerlerini kapadım. Silikon tabancası ile kurdelayı kaleme yapıştırdım, sardım her tarafını. kalem ile tüyün birleştiği yere de bir kurdela konduruverdim. Hem nikahta hem de gelin odasında ayakkabının altına kızların isimlerini yazarken pozlar verdim. Hepsi birbirinden tatliş olmuş. Aklınızda bulunsun, bundan da eksik kalmayayım diyorsan kesin yap.

Yorumlar