Nişan Masamızın Üzerine Süslü Gelin Damat Kadehleri Yapıyoruz

Nişanda biliyorsunuz süslü bir masa oluyor genelde. Artık seçenekler çok fazla, her türlü süsü görebiliyoruz. Ben şu gelin ve damadın baş harflerinden balonları çok seviyorum. Muhteşem duruyor. Masanın üzerine güzel süslü bir örtü örtüp, sandalyelere örtü ile aynı renk tül bağladığımızda hoş bir görüntü elde ediyoruz. Masanın üzerinde ise çeşitli kurabiyeler, süslü cup cakeler, nişan süslerini koymamız için süslü bir sepet ve içerisinde nişan süslerimiz, masaların yanlarında da bağlanmış balonlar oluyor genelde.

İşte biz bugün nişan masamıza bir çeşit daha katıp süslü kadehler yapacağız. Bunlarında milyon çeşidi var. Gelin ve damat için bu kadehler. Gelin için pembe. beyaz veya gelinin kıyafetinin renginde tüller süsler kullanılıyor genelde. Damat için siyah keçe veya siyah, lacivert kurdela kullanılıyor. Bizim için gerekli malzemeler gelin kadehini süslemek için istediğimiz renkte bir süs. Tül de olabilir gelinlik gibi şekil verip silikon tabancası ile yapıştırabilirsiniz veya benim kullandığım tarzda hazır bir süs. Ben Eminönünden aldım ama artık takı tokacılarda da bulabilirsiniz. Benim aldığım süsü bazı yerlerde kurdela ile birleştirip nedime bilekliği olarakta satılıyor. Aklınızda bulunsun benim kadehte kullandığım pembe süsü kurdela ile birleştirip nedime bilekliği olarakta kullanabilirsiniz. Kırık inci ile süsleyebilirsiniz. Silikon ve silikon tabancası yapıştırmak için kullanıyoruz. Ve iki adet cam kadeh gerekli malzemeler içerisinde.

image

Kadehleri alıyoruz gelin kadehini ne ile süsleyeceksek tül veya süs elimize alıp silikon tabancası ile kadehe yapıştırıyoruz. Ben pembe süsü direk kadehin ince uzun yerine yapıştırdım. Tül ile gelinlik gibi yapacaksanız tülü büzüştürüp silikon tabancası yardımıyla kadehin orta noktasına yapıştırıyoruz. Geldik damadın kadehini yapmaya. Kurdela ile kadehin orta noktasına yapıştırıp altına gömlek düğmesi şekli verip küçük parçalar yapıştırıyoruz.

Bu kadar basit ve kolay. Gerekli malzemelerde rahatlıkla bulunabilecek malzemeler. Gerisi size kalmış ve hayal gücünüze bağlı olarak istediğinizi yapabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun. 🙂

Yorumlar