Nişan, Nikah Süsümüzü Kendimiz Yapıyoruz

14424115_1453475174669175_310890637_o

İsteme, söz oldu sıra geldi nişan ya da nikaha. Elbette nişanda süs olarak ne dağıtsak diye kara kara düşünmeye başladınız. Ben size kendi nişanımda nişanlım ve kendimin yaptığı magnetin nasıl yapıldığından bahsedeceğim. Öncelikle ben İstanbulda ikamet ediyorum. Eminönüne gitmeniz gerekecek bunun için her nişan düğün hazırlığı yapanlar gibi. Eğer İstanbulda değilseniz yine birçok yer mevcuttur eminim eminönü gibi. 🙂

14446431_1453475178002508_1857058773_o

Öncelikle bizim için gerekli malzemeler şunlar:

  • Magnetler için birbiriyle içiçe geçmiş yüzük şeklinde kesilmiş aynalar,
  • aynaların arka kısmını süsleyebileceğiniz istediğiniz zevkinize uygun renkli tül,
  • silikon tabancası, silikon, (Her zaman diyorum küçük silikon tabancası bütün işlerinizi görür.)
  • kurdela,
  • süslemek isterseniz kırık inci.

 

Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız Eminönünde magnetler için aynaları nereden kestireceğinizi söyleyebileceğim adres var. Şark Handan çıkıp yukarıya doğru yürüyorsunuz ikinci sağdan girip aşağı doğru yürüdüğünüzde sol tarafta ayna kesen küçük bir dükkan var oraya gidebilirsiniz. Zaten bu işle uğraştıkları için istediğiniz zamanda istediğiniz modelde kestirebilirsiniz. Dükkanın içerisinde nişan tepsilerinden tutun nikah nişan süslerine dair binbir çeşitte aynalar var. Aynaların kesilmesi birkaç günü buluyor. Aynaların üzerine isimlerinizi yazdırabilirsiniz. Aynanın alt kısımlarına biz nişan tarihimizi yazdırmıştık.

Aynalar kesildikten sonra silikon tabancası ile arkasına ben yuvarlak pembe tül almıştım normalde onların içine draje konulup bağlanıyor ama ben magnet süslemede kullandım. Her şey sizin zevkinize kalmış. Tülü ortadan büzük büzük yapıp magnetin arka kısmına silikon tabancasıyla yapıştırıyoruz. Alt kısmına kurdela yapıştırabilirsiniz, tül kısımlarına kırık inci ile süsleyebilirsiniz. Artık nişan süsleriniz hazır, kolay gelsin şimdiden :))

Aşağıdaki fotoğraftaki magnetler ise aynı iş yerinden benimle birlikte bir arkadaş daha evlenecekken bizim için kına organizasyonu yapıp magnetler yapmışlardı. Bunlarda fikir olsun sizlere.

image  image

 

Yorumlar