Sihirli Spatula

Yine minnoş bir mekan. İstanbul’da gez gez bitemeyecek, konsept kafelerden, manzaralı kafelerden tutun butik kafelere kadar envai çeşit kafe bulunuyor. Her seferinde insan farklı bir konsept istiyor. Farklı mekanlar, farklı insanlar, farklı tadlar insana huzur veriyor. Bu kafemiz Acıbadem’de. Gerek mekanın tatlişliği gerek tatlıları bir mükemmel. Kesinlikle gidilmesi gereken tatlıcılar listesinde olmalı.

sihirli-spatula-85723 sihirli-spatula-röportaj-5-1-800x600

Kafe, her özel günde bir konsept yapıyor. Örneğin, yılbaşında yılbaşına uygun olarak süsleniyor her taraf, kurabiyeleri ve pastaları ona göre yapılıyor. Sevgililer gününde ona  uygun olarak kalpli, simli kurabiyelerden tutun her taraf alabildiğinde kırmızı kalplerle süsleniyor.

IMG_9630

Kafe yer olarak Acıbadem caddesinden aşağı doğru indiğinizde, sol tarafınızda kalıyor. Alt katında çikolatacı, yan tarafında English Home var. Dışarıda oturabileceğiniz seçenekleri de mevcut. Kafeye girdiğinizde ilk bir salon ve pastaların bulunduğu bir vitrin ve kasa sizi karşılıyor. Salonun en ortasında günün anlam ve önemine göre süslendiği, bir masa bulunuyor. Cadılar bayramında bu masaya cadı oturtuluyor, yılbaşında kardan adam konduruluyor.

sihirli-spatula-820411

Bu alanı geçtikten sonra ince ve uzun bir koridor bulunuyor. Koridorun sağ tarafında yine raflar ve süslerin olduğu boydan boya bir dolap. Ve dolap boyunca aralıklarla sıralanmış masa ve sandalyeler mevcut. Koridorun solunda bar mevcut. Ve basın önünde yine tuzlu yiyeceklerin; simit, poaça, börek, tuzlu kurabiye….. vs olduğu vitrin bulunmakta.

images (2)

Bu koridoru da aşıp ilerlediğinizde küçük bir salon daha bulunuyor mekanın sonunda. Burada büyük bir masa ve küçük iki masa mevcut. Sanırım genelde doğumgünleri, küçük partiler, özel günler burada kutlanıyor. Sizin isteğinize göre o salona bir konsept verebiliyorlar diye biliyorum.

IMG_9636

Gelelim pastalarına; bir kere o kuptaki tatlıları müthiş. Çeşitli konsept pastaları da var. Kokoş etipuf pastası, muzlu rulo, fıstıklı rulo, Karamelli çikolatalı pastası,oreolu pastası, cheesecakeleri,… vs alabildiğince pasta. Lezzetlerine, görüntülerine diyecek yok. Hem göze hem damağa hitap edebiliyor.

Menüde tuzlu seçeneklerde mevcut; simit, poaça, çeşitli börekler, ….. Kahvaltı seçeneği de mevcut.

sihirli-spatula-pastalar-pasta-acıbadem images (1) - Kopya

Sevgilinizi götürecek farklı mekanlar arıyorsanız, arkadaşınıza unutamayacağı bir doğum günü yaşatmak istiyorsanız bir bakın derim. Pişman olmayacaksınız. 😉

Yorumlar