Üç Malzemeli Kolay Cheesecake

Malzemeler;

3 adet yumurta,

120 gr beyaz çikolata ve 120 gr labne.

aaa

 

Yapılışı;

Beyaz çikolatayı parçalara ayırın ve benmari usulü eritin. Burada püf nokta, benmari usulü eritirken kaynayan su ile çikolatanızı erittiğiniz kabın temas etmemesi gerekmekte. Sıcak suyun buharı ile erimesi lazım. Ocaktan aldıktan sonra çikolataları eritmelisiniz ve çikolatalara su gelmemesi gerekmekte.

Yumurtaların sarı ve beyazlarını ayırıp beyazlarını katı hale gelene kadar mikser yardımıyla iyice karıştıralım.  Daha sonra eriyen çikolatalara labnemizi katalım tahta kaşık veya bir plastik spatula ile karıştıralım. Yumurta sarılarını da karışıma ekleyelim. En son aşama olan yumurta beyazlarını ekleyelim. Burada püf nokta yumurta beyazını eklerken aşama aşama koyalım. Üç aşamada tamamlayabilirsiniz. Malzemeleri koyduktan sonra spatula ile alttan üste doğru karıştıralım. 

Cam kabınıza yağlı kağıt serip üzerine karışımımızı dökelim. Fırın tepsimize sıcak su dökelim biraz ve ortasına cam kalıbımızı oturtalım. Önceden ısıtılmış fırında 15 dk 170 derecede daha sonra 15 dk 160 derecede pişirelim. Daha sonra fırının kapağını hiç açmadan 15 dk dinlendirelim. 

Dinlendikten sonra çıkarıp servis yapabilirsiniz. Üç malzemeli cheesecakemiz hazır afiyetler olsun. 🙂

 

Yorumlar