Vialand

Yine bir gezi yazımız. Bugünkü yazımı küçük misafirlerimiz ve aileleri için yazacağım. Yazacağım yer Vialand. Vialand, içerisinde büyük bir avmsi bulunan ayrıca büyük bir eğlence parkı bulunan bir yer.Aile üyelerinin her yaşıtı düşünülmüş. Hem büyükler hem küçükler için eğlendirici seçenekler mevcut.

Girişte devasa şato görünümlü bir şato girişi süslüyor. Çok güzel pozlar yakalanabilir. Girdikten sonra sizi atlı karınca karşılıyor.

20140922-080853-29333336-kopya

Burada küçük misafirlerini ağırlıyor. Hemen yanında Nefeskesen var ki belli bir yaş ve boy engelini aşamazsa çocuklar buraya alınmıyor. Bir dakika bile sürmüyor ancak Roller coaster tarzı ancak daha küçüğü denebilir. Vagonlarda yolculuğunuz hiç bu kadar eğlenceli ve adrenalin dolu olmamıştı. 🙂

unite-nefeskesen

 

 

 

 

 

Büyüklerin tercih edebileceği Nefeskesen, 360, Çılgın Nehir, Vikings, Adalet kulesi, 4d sinemalar, safari ... gibi şeyler mevcut. Adalet kulesi, kare şeklindeki kalenin yan taraflarına oturuyorsunuz, yerden baya bir yükseğe çıkarıp sizi bir anda bırakıyorlar. En korkuncu buydu bence seçenekler arasında. Bir anda içinizin kalktığını fevkalade hissediyorsunuz. 360 oturduğunuz yerin hem kendi etrafında, hemde sağa sola döndüğü bir seçenek. Yerden baya bir yükseliyor buda. Çılgın nehir nehirde tekne ile gezinti edebileceğiniz seçenek. Vikings tekne ile yukarı çıkıp bir anda hızlıca sizi suyun içinden geçirecek seçenek. Islanma olasılığını çok yüksek ancak hava sıcaksa ne güzel diyip sürekli kendinizi girişte bulacağınız ancak soğuksa kesinlikle karşıdaki büfeden yağmurluk alıp korunmanız gereken bir seçenek. Ama eğlenceli mi eğlenceli. Bizim gittiğimizde hava soğuktu yağmurluk alıp her yanımı kapamama rağmen hala kafamdan geçirip birde ağzımla tuttumki sıkıca şapkasını açılıp ıslanmayayım diye. Nasıl ısırdıysam gerisi fena 😀 Isırmaktan etrafı göremedim ıslanma korkusu oluyor galiba bu. 😀

360

Vikinglerin karşısında çift olarak karikatürünüzü çizdirebileceğiniz bir amca da var. 20 tl karşılığında karikatürünüzü alabilirsiniz. Bizim karikatürümüz çok hoş oldu ancak amcanın ismimi Hacer yerine Acar yazdığını görene kadar. Neyse dedik öyle kalsın, napalım kısmet 😀 Karikatürcü amcanın karşısında dövme yapan bir stand var. Geçici dövme yapıyorlar. İsterseniz 15 tl’ye yaptırabilirsiniz. İlk gittiğimde el bileğimin alt kısmına minnak uçan kuşlar yaptırmıştım, çok hoş olmuştu.

Çocuklar için yine girişe yakın yerde sol tarafta Oyun Dünyası diye bir yer var ki içeride birçok çeşit oyuncak var.

Yine 4D sinemalar var izleyebileceğiniz. 9, 15 dakika sürüyor.

Safari var burada 4 kişilik arabalara biniyorsunuz elinizde silahınız var. Yanınızda oturan kişi ile yarışma içerisindesiniz. Silahınızla önünüze gelen canavar, hayvan, hırsızları vuruyorsunuz. Önünüzde skorlarınızı gösteren bir ekran var buradan kaç puanınız olduğuna bakabilirsiniz. Ve oyun sonunda 1, 2, 3, 4. olarak sizi sıralıyor.

vialand-7

Fatih’in Rüyası adlı gösterim var. Burada teknelere biniyorsunuz suyun üzerinde yolculuğa başlıyorsunuz. Tekneye bindikten sonra mağara gibi bir yere giriş yapıyorsunuz. Burası karanlık, ancak sahne sahne ele alınmış. Hangi sahnenin sırası gelmişse orası ışıklandırılıyor ve kapkaranlıktan bir anda aydınlanıyo etraf ve o sahneyi izliyorsunuz. Sahne sıralaması Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethederkenki sıralamasıyla oluşuyor.

Yine küçük çaplı bir tren var. Nefeskesenin küçüğü buradaki. Binip binmeme tercihi size kalmış.

Hediyelik eşyacılardan her köşede bulabilirsiniz. İçeride İstanbul’a özgü şeylerle birlikte Vialand hatırası olarakta alabileceğiniz şeyler var. Vialand’ın içerisinde ayrıca çocuklara hitap eden yiyeceklerden tabiki fast food Burger King var. Acıkırsanız buradan birşeyler alabilirsiniz.

Ayrıca birde salıncaklar var yerden baya yükselip eski Türk Filmlerinden hatırlayacağınız şekilde.

Yorumlar